Aby móc wystawić dokument KPO (Kartę przekazania odpadu) w systemie ecobrokers.pl, musisz posiadać aktywne konto użytkownika. Aby je założyć zapoznaj się z wpisem: Rejestracja konta na platformie ecobrokers.pl.

1.Przechodzimy kolejne z głównego menu znajdującego się po lewej strony systemu do zakładki Dokumenty -> KPO (Karty przekazania odpadu).

2. Następnie korzystając z opcji „Wystaw dokument KPO”, znajdującego się w prawym górnym rogu wybieramy swoją rolę podczas wystawiania Karty Przekazania Odpadu. Do wyboru otrzymujemy możliwość wystawienia dokumentu jako: Wytwórca Odpadu, Transportujący Odpad bądź Firma Recyklingowa.

3. Zaraz po wybraniu swojej roli w obrocie odpadami, zostaniesz przekierowany do formularza tworzenia nowego dokumentu KPO. Będzie on wyglądał dokładnie tak jak ten zaprezentowany na obrazku po prawej stronie.

4. Jeżeli Twój kontrahent jest już zarejestrowanym użytkownikiem naszego systemu wystarczy, że wyszukasz go używając do tego jego nazwy bądź numeru NIP. Jeżeli natomiast nie, wtedy wystarczy, że wpiszesz jego numer NIP w naszą wyszukiwarkę, a następnie klikniesz opcję „Dodaj kontrahenta” w polu wyboru, które Ci się wyświetli. Szczegółowy opis dodawania kontrahentów do systemu dostępny jest w artykule pomocy: Dodawanie nowej firmy do systemu ecobrokers.pl

5. Po wykonaniu wszystkich czynności opisanych szczegółowo w powyższych punktach, zyskasz możliwość uzupełnienia dokumentu o dane związane z przekazywanym odpadem. W tym celu jesteś zobowiązany określić takie dane jak rodzaj procesu przetwarzania, któremu ma zostać poddany odpad, oraz kod i nazwę przekazywanego odpadu. W tym celu możesz skorzystać z wbudowanego w naszą aplikację słownika procesów oraz kodów odpadów.

kpo-wybor-procesu-oraz-kodu-odpadu

6. Ostatnim krokiem, który pozostał Ci do wykonania jest uzupełnienie daty przekazania odpadu oraz dodatkowych informacji potrzebnych do poprawnego uzupełnienia KPO. Po umieszczeniu daty oraz masy przekazania odpadu oraz opcjonalnie nr rejestracyjnego pojazdu i numeru kontenera zapisz swój dokument KPO.

kpo-wybor-procesu-oraz-kodu-odpadu