Pomoc Ogólna2019-10-24T11:09:22+02:00

Pomoc ogólna

Poniżej znajdują się opisane ogólnie zagadnienia związane z użytkowaniem platformy ecobrokers.pl. Zachęcamy do skorzystania z opracowanych samouczków, celem dokładnego poznania możliwości jakie daje Ci korzystanie z systemu.

Rejestracja konta na platformie ecobrokers.pl2019-10-24T11:12:21+02:00

Aby zarejestrować nowe konto Twojej firmy na platformie ecobrokers.pl musisz przejść pod adres systemu, a następnie wybrać opcję rejestracji dostępną po prawej stronie okna logowania do systemu. Alternatywnym sposobem rejestracji konta, jest skorzystanie z bezpośredniego linka do rejestracji

1.Dokładamy wszelkich starań, aby zminimalizować procesy zachodzące wewnątrz naszego systemu tak, aby pracowało się na nim szybko i intuicyjnie. Dokładnie taki sam proces ma miejsce podczas rejestracji nowego konta, gdzie jedyne o co prosimy to podanie Twojego prawdziwego adresu email oraz hasła, którym będziesz się docelowo logował do aplikacji ecobrokers.pl.

Ecobrokers.pl-Rejestracja-Konta

2. Zaraz po kliknięciu w przycisk „ZAREJESTRUJ SIĘ”, otrzymasz od nas wiadomość powitalną, w której zostaniesz poproszony o weryfikację adresu email. To szalenie ważny proces, który pozwoli nam upewnić się, że maile trafiające od Twoich klientów zostaną napewno dostarczone.

Ecobrokers.pl - Wiadomość Powitalna

3. Potwierdzenie Twojego adresu email poprzez link znajdujący się we wiadomości powitalnej spowoduje, przeniesienie Cię bezpośrednio do systemu ecobrokers.pl. Już tylko jeden krok dzieli Cię od korzystania z pełnych funkcjonalności systemu. Uzupełnienie danych Twojej firmy, który to proces opisaliśmy w artykule Jak poprawnie uzupełnić dane Twojej firmy

Dodawanie nowej firmy do systemu ecobrokers.pl2019-10-24T11:11:37+02:00

Platforma ecobrokers.pl pozwala swoim użytkownikom na dodawanie nieograniczonej ilości klientów, oraz korzystania z całej dostępnej bazy danych firm, zgromadzonych wewnątrz naszego systemu. Dokładamy najwyższej staranności aby dane firm oraz użytkowników dodanych do naszego systemu były wiarygodne i rzetelne. Dlatego też, jako pionierzy na rynku polskich zintegrowaliśmy nasze oprogramowanie z rejestrem BDO. Aby dodać nowego kontrahenta do ecobrokers.pl, wystarczy, że będziesz postępował zgodnie z instrukcją zamieszczoną poniżej, a wszystkie informacje nt. Twojego klienta zostaną pobrane właśnie z BDO!

1. Punktem startowym, w którym rozpoczyna się praca w naszym systemie jest dokument KPO (Karta Przekazania Odpadu) dlatego też aby dodać nowego kontrahenta przechodzimy tworzenia nowego dokumentu KPO. Szczegółowy opis dodawania nowej Karty Przekazania Odpadu dostępny jest w artykule pomocy: Jak utworzyć nowy dokument KPO (Kartę przekazania odpadu)

2. Aby dodać nowego kontrahenta w polu wybory firmy musimy podać numer NIP, nowo dodawanej firmy. Wystarczy, że wpiszesz numer NIP, a jeżeli w systemie ecobrokers.pl nie znajduje się już firma o takim numerze NIP, otrzymasz możliwość pobrania jej danych z REJESTRU BDO. 

3. Zaraz po kliknięciu w opcję Dodaj kontrahenta na ekranie pojawi się okno dodawania nowego kontrahenta, które będzie wyglądać tak jak na screenie pokazanym po prawej stronie tego wpisu.

Ecobrokers - Dodawanie firmy do systemu

4. Pole w którym należy podać numer NIP, zostanie automatycznie uzupełnione o wartość podaną w poprzednim kroku, a jedyne co musisz zrobić więcej to przepisać kod z obrazka znajdującego się po prawej stronie formularza do pola znajdującego się poniżej numeru NIP Twojego kontrahenta, oraz zaznaczyć pole z informacją, że dodajesz do systemu swojego kontrahenta.

Ecobrokers - Weryfikacja Capchy

5. Po poprawnym wykonaniu powyższego kroku, dane Twojego kontrahenta, zostaną automatycznie pobrane z rejestru BDO wraz z informacjami o posiadanych przez firmę pozwoleniach!

Ecobrokers - Weryfikacja danych

6. To wszystko! Po zatwierdzeniu przez Ciebie poprawności danych i zapisaniu zmian, Twój nowo dodany kontrahent pojawi się automatycznie w nowo tworzonym dokumencie KPO. Prawda, że proste?

Jak zainstalować program CryptoAgent2019-09-30T16:00:54+02:00

Aby w pełni korzystać z możliwości jakie dostarcza Ci platforma ecobrokers.pl, niezbędnie jest pobranie oraz zainstalowanie aplikacji Certum CryptoAgent, którą możesz pobrać w tym miejscu.

W zależności od rodzaju używanej przez Ciebie przeglądarki internetowej, okienko pobierania może wyglądać różnie:

Firefox

firefox-download

Google Chrome

UWAGA!

Przeglądarka Chrome, może potraktować naszą aplikację jako niebezpieczną. Prosimy o zignorowanie tego komuniaktu

firefox-download

Internet Explorer / Egde

W przeglądarkach firmy Microsoft aplikacja otworzy się odrazu sama.

firefox-download

Niezależnie od używanej przez Ciebie przeglądarki, cel powyższych akcji prowadzi do tego samego. Aplikacja CryptoAgent musi zostać pobrana na Twój komputer.

Domyślnie pobrany plik zostanie zapisany w folderze „Pobrane”, gdzie należy do szukać. Jeżeli podczas pobierana została wskazana inna ścieżka pobierania, tam właśnie znajduje się pobrana aplikacja.

Pamiętaj, że aby uruchomić poprawnie program Certum CryptoAgent niezbędne jest posiadanie zainstalowanego środowiska Java. Możesz je pobrać wprost ze strony producenta

Jak podpisać dokument elektronicznie2019-10-24T11:13:28+02:00

Przed złożeniem podpisu elektronicznego, wymagane jest zatwierdzenie treści dokumentu. To proces, który pozwala na uniknięcie błędów w treści podpisywanego dokumentu, eliminując tym samym konieczność ponownego wystawiania i wysyłania dokumentu KPO.

1.Aby przystąpić do procesu zatwierdzenia dokumentu przejdź kolejno ze strony głównej platformy do menu Dokumenty, a następnie KPO (Karty przekazania odpadu). 

2.Po wykonaniu wszystkich kroków z punktu pierwszego zobaczysz listę Twoich dokumentów KPO. Będą one ułożone zgodnie z czasem ich dodania zaczynając od góry. Aby zatwierdzić, a następnie podpisać dokument elektronicznie przejdź do widoku karty przekazania odpadu, klikając w ikonkę lupki, znajdującej się w ostatniej kolumnie tabeli.

3.Klikając w ikonkę lupki w poprzednim widoku znalazłeś się w podglądzie Twojego dokumentu KPO. Widać w nim wszystkie strony biorące udział w obrocie odpadami, wraz z informacją która ze stron posiada konto na naszej platformie, a która nie. Aby zatwierdzić dokument, celem jego późniejszego podpisania, klikamy w przycisk „Zatwierdź”, a następnie potwierdzamy komunikat, który zostanie wyświetlony

4.W chwili potwierdzenia treści dokumentu, zostanie odblokowana możliwość złożenia podpisu elektronicznego. A w miejscu gdzie poprzednio znajdował się przycisk „ZATWIERDŹ” w tej chwili pojawił się jego odpowiednik „PODPISZ”. Klikając w niego rozpocznie się proces składania podpisu elektronicznego. Całość ten czynności została opisana w dziale pomocy pod hasłem „Proces składania podpisu elektronicznego”

Ecobrokers.pl - Podpisywanie dokumentu

5.Po złożeniu przez Ciebie podpisu elektronicznego, jedyna opcja jaka pozostanie Ci do wyboru w podglądzie dokumentu KPO, to możliwość pobrania takiej karty w formacie PDF, dokumentu podpisanego elektronicznego .xades, lub też elektronicznego poświadczenia  poprawności złożenia podpisu.

Proces elektronicznego podpisywania dokumentu2019-09-17T13:39:30+02:00

Poniżej opisaliśmy dokładnie cały proces elektronicznego podpisywania dokumentu na platformie ecobrokers.pl. Pamiętaj, że aby proces był możliwy niezbędne jest wcześniejsze akceptacja podpisywanego dokumentu. Pamiętaj również, że podpisany dokument, nie może być dłużej edytowany oraz zmieniany w żadnym stopniu, a składany podpis ma moc urzędową równą podpisowi złożonemu własnoręcznie.

1.Po poprawnym utworzeniu dokumentu oraz jego akceptacji opisanej w poradniku Jak podpisać dokument elektronicznie otrzymasz możliwość złożenia podpisu, wykorzystując do tego celu Twój osobisty podpis kwalifikowany. Aby zainicjować proces podpisywania dokumentu, klikamy w przycisk „PODPISZ” znajdujący się w górnym prawym rogu widoku dokumentu.

Ecobrokers.pl - Podpisywanie dokumentu

2.Kliknięcie w przycisk „PODPISZ”, spowoduje pojawienie się dodatkowego okienka w którym, krok po kroku zostaniesz przeprowadzony przez proces podpisywania dokumentu.

PAMIĘTAJ, ŻE ABY PODPIS MÓGŁ ZOSTAĆ ZŁOŻONY, NA TWOIM KOMPUTERZE MUSI ZOSTAĆ URUCHOMIONY PROGRAM CRYPTO AGENT

Instrukcja skąd pobrać oraz jak uruchomić aplikację Certum Crypto Agent została zamieszona w artykule Jak zainstalować program CryptoAgent

3.Jeżeli aplikacja Certum Crypto Agent została uruchomiona poprawnie, po kliknięciu w przycisk „POŁĄCZ  Z CERTUM CRYPTO AGENT” zobaczymy okienko z możliwością podglądu podpisywanego dokumentu oraz opcją przejścia dalej klikając „ROZUMIEM, PODPISUJE”

4.Po potwierdzeniu chęci podpisania dokumentu, jeżeli aplikacja CryptoAgent została poprawnie uruchomiona na Twoim komputerze, pojawi się okno wyboru Twojego certyfikatu kwalifikowanego. Po jego wyborze dokumenty zostanie podpisany. Nie zamykaj tego okna, zanim nie dostaniesz potwierdzenia złożenia podpisu. 

5.O poprawności złożenia podpisu zostaniesz poinformowany ekranem kończącym cały proces. Po jego zamknięciu, Twój dokument nie wymaga już dalszej pracy. Jest gotowy.